Květiny na svatbu zkrátka patří. Ty sušené nevyjímaje

Vlastníte svatební agenturu? Pak zřejmě víte, že svatební hostina se neobejde bez patřičné výzdoby. Tu už zdaleka nemusí tvořit jen živé květy. Působivá aranžmá je možno vytvořit i z květů sušených. Pojem svatební floristika však už dávno neobnáší jen živé květy. Svou cestičku si na slavnostní tabule našly i aranže z květin sušených. Ty ostatně v sobě skrývají spoustu výhod. Nejsou drahé a dlouho vydrží. Po hostině se stanou ozdobou vašeho domova a nějakou dobu vám nejkrásnější okamžiky vašeho života budou připomínat. Květiny na svatbu jednoznačně patří. Dokázali byste si představit nevěstu bez kytice a ženicha bez korsáže? Kytičkou se ale obdarovávájí i maminka nevěsty i ženicha a družičky, občas se používá i korsáž pro svědka. Klopy svatebčanů pak zdobí myrty či jiné květinky.

Živá, nebo sušená?

Kytice ovšem patří i na oba automobily v té době ještě nastávajících novomanželů. Stejně dobře se květiny vyjímají na slavobránách, cestičkách k oltáři, v altánech, ale i na polštářcích na prsteny a samozřejmě na slavnostních tabulích v podobě různých květinových aranží. Stále větší popularitě se přitom v současné době těší aranže ze sušených květin.

Trendem jsou květiny sušené

Sušené květiny prý přinášejí smůlu. Tomu ale nevěřte. Současné sušené květiny mohou být na pohled k nerozeznání od květin živých. A nejenom na svatebních tabulích se mohou skvěle vyjímat. Obzvláště působivé bývají ležaté aranže ze sušených květin, jež mohou skvěle konkurovat uměleckým dílům. Sušenou květinu navíc můžete zakomponovat do účesu, do svatebního dortu, věnečku, náramku i brože.

Vybírejte na florservice.cz

Velký výběr sušených květin spolu se specialisty na jejich aranže najdete například na e-shopu florservice.cz (na internetu vybírejte pod pojmem sušená květina – velkoobchod). Vybírat můžete mezi několika exotickými sušinami (africká, australská, čínská či indická), ze kterých zkušená floristka zcela jistě vytvoří aranži, jež se stane působivou ozdobou slavnostní tabule.

Publikováno: 07. 03. 2019

Kategorie: Příprava svatby

Autor: Eva Svobodová