Ženich a jeho oblečení: jak se při výběru chybuje?

Chybovat je lidské, to sice ano, ale pokud se dopouštíme módních faux pas na své vlastní svatbě – to už nám pravděpodobně nikdo neodpáře. Zejména ženichové se dopouští řady významných chyb, kterých by se však vyhnuli, pokud by se čas od času podívali do svatebního katalogu. Zde se nachází nejen svatební místa, ale také tipy ohledně toho, co je zrovna trendy v tomto světě.

Košile sladěná do barev svatební tabule

Už jste někdy byli na svatbě, na které by se ženich oblékl například do fialové košile jenom proto, že je do této barvy sladěná také celá svatební tabule? To, v jakých barvách se svatba nakonec nese, neudává barvu košile ženicha. Naopak. Ženich by se tímto neměl prakticky vůbec nechat ovlivňovat. Bílá je sázkou na jistotu, kterou nikdy nic nezkazíte, tím si můžete být jistí. Pokud budete mít přece jenom choutky k tomuto mírnému experimentování, které ve vašich očích možná chvilkově vypadá skutečně dobře, představte si, jak budete například v oné fialové košile splývat s ubrousky při poledním obědě. A rázem se touha obléknout si výraznou košili rozplynula, viďte?

Košile laděná do barev kytice

Ani svatební kytice neznamená, že byste se podle ní měli oblékat. I toto je pouze doplněk, který odpovídá nějaké barevnosti svatby jako události, ale rozhodně neudává, co byste měli mít na sobě, když jdete k oltáři, respektive když zde na nevěstu čekáte. Je to tedy podobné jako se zmiňovanou svatební tabulí, se kterou nutně nemusíte splývat. Naopak. Raději se splynutí nejen s tabulí, ale také květinou vyhněte.

Světlá ke světlé nesedá

Při výběru barvy obleku rozhoduje také to, jaké jste barvy pleti. Pokud je váš pigment takový, že na sebe prakticky nelapá sluneční paprsky čili jste velmi světlým typem, rozhodně si neoblékejte celobílý nebo krémový oblek. Nebude to vypadat vůbec hezky. Raději volte tmavší alternativu. Pokud nejste zastáncem tradičnosti, místo černého sáhněte raději po tmavě modré.

Publikováno: 28. 10. 2022

Kategorie: Oblečení a doplňky

Autor: Eva Svobodová