Příprava svatby

Harmonogram svatby

Nepodceňujte význam svatebního plánu, který vám ušetří spoustu starostí. Nevynechejte žádný z bodů potřebných příprav, aby váš den byl podle vašich představ a naprosto dokonalý. Stačí si pouze vytvořit ten správný seznam povinností a postupovat podle něj do posledních dnů.

Svoboda už se vám krátí, tak s chutí do toho, abyste měla všechno zařízené, jak se patří a hlavně bez zbytečných nervů a starostí.

Před svatbou byste měli říci tu šťastnou novinu nejbližším příbuzným. Domluvit se s partnerem na finální představě svatby. Sestavte si předběžný plán výdajů a cen ohledně občerstvení, kapely a jiných nákladů. Oslovte faráře a rozmyslete, jestli dáváte přednost honosnější svatbě v kostele nebo svatbě na radnici.

Rok až šest měsíců před svatbou si stanovte konkrétní datum. Vyberte místo, kde chcete, aby se konala svatba a následná hostina. Zorganizujte setkání obou rodin a seznamte je, jestliže se stále ještě neznají. Hlavně nemějte obavy z jejich setkání!

Vypracujte si jmenovitý seznam hostů, které plánujete na hostinu či obřad pozvat. Vyberte si svatební šaty a nezapomeňte jev daný den zarezervovat. Zvolte také své svědky a družičky v případě větší svatby. Domluvte svatební vůz či kočár a promyslete, kudy pojedete ve svůj slavnostní den.

Tři až dva měsíce před svatbou zajděte do cestovní kanceláře a spolu vyberte destinaci svatební cesty. Zařiďte ubytování pro hosty, jež nejsou z blízkého okolí. Objednejte svatební dort, jídlo a doplňkové občerstvení, se vším si určitě nechejte poradit. Nezapomeňte na fotografa, kapelu či muzikanta, rovněž pověřte někoho z rodiny natáčením obřadu.

Pár dní před svatbou jsou ve znamení zkrášlovacích procedur jako manikúra, pedikúra a mnoho dalšího. Především nezapomínejte být neustále v pohodě.

Poslat komentář