Svatba v podhůří Beskyd na Valašsku

Jste příznivci krojů, valašské kultury, nářečí, skanzenů, Beskyd a všeho ostatního, co k této části naší malebné republiky patří? Pak si uspořádejte svatbu na Valašsku! Třeba ve vstupní bráně do CHKO Beskydy, Frenštátu pod Radhoštěm. Frenštát pod Radhoštěm je ideálním místem pro svatbu, pokud to chcete mít blízko do hor. Díky nedalekým Pustevnám jde o středisko zimních sportů i horské turistiky. Městečko má přitom jen 11 000 obyvatel, takže nečekejte ruch velkoměsta. Žije se tu poklidným životem a restaurace Frenštát jsou cenově dostupné.

Hostinu uspořádejte v pravé valašské hospodě

Každý si svatbu zařídí jinak. Někdo za hlavní chod zvolí grilované maso připravené na grilu na zahradě, další nechá uvařit klasickou svíčkovou, někdo by raději regionální jídlo. Co takhle něco z valašské kuchyně? Domácí halušky, pohanka se šťouchanými brambory a špekem, pohankové rizoto. Na druhou stranu, nemusíte se omezovat na tradiční pokrmy. Jestliže se bojíte vymýšlet takové věci, protože by všem svatebčanům nemusely chutnat, restaurace Frenštát pod Radhoštěm vám připraví i klasické pokrmy. Vše je o domluvě.

Kde si řeknete své ano?

Můžete využít obřadní síň na radnici se sochou Radegasta. Pokud toužíte po něčem originálnějším, nabízí se svatba na vyhlídce Cyrilka Pustevny. I tam si můžete slíbit věrnost, pak se jen přesunete dolů do Frenštátu na svatební hostinu. Výhledy na okolní kopce z Pusteven stojí za to.

V horách je svatba krásná i v zimě

Jestliže plánujete svatbu v létě, určitě je na místě si datum již rezervovat. O svatby v zimě je trochu menší zájem, přitom v Beskydech jsou i ty velmi pěkné. Nevěsta se zabalí do teplého šálu a bude vypadat jako Popelka. Svůj výzkum, zda by se vám líbilo mít svatbu ve Frenštátu, můžete začít třeba tím, že se vydáte do restaurace Trojanovice. To je ta pravá valašská restaurace, která vám umožní zažít místní atmosféru.

Publikováno: 28. 11. 2022

Kategorie: Svatební místa

Autor: Eva Svobodová