Čaj jako svatební dar? Ano, ale musíte ho umět darovat

Dárkem k různým příležitostem je velmi často čaj. Ať už sypaný, nebo porcovaný, dokáže potěšit. Protože čaj patří k nejčastěji podávaným nápojům, můžete si být jistí, že ho obdarovaný využije. Potenciál čajového dárku však můžete zvýšit třeba tím, že k balení čaje něco přidáte.

Čajnítko vhodně doplní zejména sypané čaje

Oním přídavkem k balíčku čaje může být obyčejné čajnítko, které mnohým doma chybí. Zejména když už se rozhodnete darovat čaj sypaný, měli byste myslet i na to, že si jej obdarovaný nebude moci připravit zrovna kvůli absenci čajnítka u sebe doma. Když tedy k čaji čajnítko přibalíte, dáte oslavenci najevo, že vám opravdu záleží na zužitkování vašeho dárku. A co vy víte, možná, že se darované čajnítko stane podnětem k pravidelnému pití čaje. V našem obchůdku si můžete vybrat z celé řady čajnítek.

Dóza pomůže čaj uchovat

Aby byl čajový dárek efektivní, můžete k čaji a k čajnítku přidat i čajovou dózu, která oslavenci pomůže čaj uchovat. Čajové dózy u nás opět seženete v řadě provedení. Jsou uzavíratelné, proto zamezí přístupu vzduchu a čaj zůstane dlouho svěží a voňavý. Čajová dóza také pomůže předejít rozsypání čaje. Pokud jste kreativní, můžete zakoupit skleněnou dózu jinde v obchodě, ozdobit ji fixem či barvami na sklo, stuhou či jakkoliv jinak a čaj do ní rovnou přesypat.

Jaký čaj darovat?

Co se výběru čaje týče, máte nespočet možností. Vybírat můžete ovocné i bylinkové směsi. Čaj můžete vybírat podle jeho chutě nebo léčivých účinků. K účelu darování čaje se však spíše nabízejí čaje s netypickým názvem. Doporučit můžeme Gaskoňský čaj štěstí od Dr. Popova, Vitamínový čaj s aronií a rakytníkem, čaj Brusinková paseka, čaj Indiánské léto a tak podobně.

Čajové kolekce jsou vhodným dárkem

A když se nemůžete rozhodnout, jaký čaj darovat svým blízkým, vsaďte na čajové sety a kolekce. Velká čajová kolekce od Grešíka je proto jako stvořená. Nabízí až 90 nálevových sáčků devíti chutí. Víte, že čaj patří mezi nejvděčnější dárky? Proto když si nejste jistí, co byste tomu či onomu darovali, vždycky vsaďte na čaj. Více na www.Cestabylin.cz

Publikováno: 16. 04. 2023 / Aktualizováno: 15. 08. 2018

Kategorie: Svatební dary

Autor: Eva Svobodová