Zlaté mince mohou fungovat nejen jako investice

Investovat třeba do nemovitostí je pro mnoho lidí zajímavé, nicméně z finančního hlediska neuskutečnitelné. Daleko přístupnější jsou akcie, ovšem když se v nich člověk nevyzná, většinou narazí. Proto se stále více lidí, co si chtějí trochu přivydělat, zaměřuje na zlato. Vzhledem k tomu, že jde o jeden z nejstabilnějších článků na akciových trzích, je zde jen o velmi malé riziko.

Zlato najdete i v elektronice

Blýskavý kov obdařený typickým žlutavým nádechem lidstvo fascinoval již od prvopočátku. Nejprve jsme z něj vyráběli ozdobné předměty, pak sloužil jako platidlo a dnes ho využíváme díky skvělé vodivosti jako surovinu při výrobě různých druhů spotřební elektroniky. Poptávka po něm je tedy více než dostatečná, což umožňuje zlatu udržovat si dlouhodobě víceméně stejnou hodnotu. Pochopitelně, že ta občas klesá či naopak roste, jinak by nemělo cenu tuto komoditu nakupovat kvůli zbohatnutí.

Mince ve formě dárku

Asi každý dnes ví, že investiční zlato má nejčastěji formu cihliček. Jejich cena se odlišuje kus od kusu. Některé slitky stojí jen pár tisícovek, jiné mohou mít hodnotu přesahující milion korun. Drobní investoři však dávají raději přednost mincím. Jsou menší, tudíž je snadné je skladovat. Navíc jako bonus mohou docela dobře sloužit jako dárky pro muže, případně i pro ženy. I základní mince totiž vypadají docela zdobně, natož pak speciální modely. Běžně se prodávají v mnoha verzích. Některé typy obsahují jménaznamení zvěrokruhu nebo titul. Kdo má zájem, ten si může koupit zcela čistou minci a nechat na ni vyrýt u profesionála co jen bude chtít. S takovýmto dárkem je pak možné udělat radost lidem, kteří mají narozeniny, výročí svatbysvátek nebo třeba slaví povýšení v práci. Jde tedy o prezent, jejž je možné použít víceméně k jakékoliv příležitosti.

Publikováno: 21. 10. 2021

Kategorie: Svatební dary

Autor: Eva Svobodová