Sháníte dobrého svatebního fotografa? Jednoho bychom pro vás měli!

Svatební fotografie by měla být jedním slovem dokonalá. Jedině takovou si necháte vytisknout na velké plátno a pověsíte ji na stěnu ve své ložnici. Nebo si z nich necháte vyrobit fotoknihu a i po deseti letech si v ní budete listovat. Fotografie je nositelkou vzpomínek. A ta svatební zhmotňuje jedny z vůbec nejkrásnějších vzpomínek v životě člověka. Respektive by tomu tak mělo být.

Jak vypadá dobrá fotografie?

O podobách "dobrého" záběru byly napsány celé knihy. Vezměte si, jaké snímky se umísťují ve světových fotografických soutěžích. Jsou to fotky nejenom technicky dokonalé, tedy ostré a dobře nasvícené, ale především ty, které jsou nositeli nějakého příběhu. Fotografie, jimž nechybí emoce – radost, štěstí, slzy. Takové fotografie nevznikají automaticky. Věřte, že ty nejkrásnější svatební fotografie mohou být dílem náhody. Fotografovi se podaří zachytit letmý okamžik, který se fotografovanému objektu těžko přikazuje.

Fotografie plné emocí

Zpátky ale k fotografiím svatebním. I ty by neměly postrádat emoce. O ty totiž na svatbě jde především. Svatbou něco končí a něco začíná. A svatební fotografie by tento stav měla zachytit. Na základě jakých parametrů poznáte, že právě vámi zvolený svatební fotograf to dokáže?

Vybíráme fotografa

Za fotografa samozřejmě nejvíce vypovídá jeho práce, tedy portfolio, s nímž se většinou prezentuje na svých webových stránkách. Vybírat jej ovšem můžete i podle referencí. Líbí se vám svatební fotky vaší kamarádky? Vezměte si od ní na daného fotografa kontakt. Vybírat ale můžete i na internetu. Zadejte do svého vyhledávače pojem fotograf na svatbu, focení svateb či profesionální fotograf, zadejte svou lokalitu a vyberte takového, jehož fotografie vás nejvíce osloví.

Nehleďte jen na cenu

Nehleďte jen na cenu, která se ostatně těžko stanovuje. A také těžko posuzuje. Ceník fotografa totiž nezahrnuje jen samotné focení, ale i hodiny strávené úpravou fotografií. S jednou fotkou si jinými slovy můžete hrát minutu i hodinu. Velmi náročné na čas jsou především retuše. A ty se svatebních fotografií bohužel většinou týkají. Každá nevěsta na svatebních fotkách zkrátka chce být úchvatná.

Neotřelé fotografie Pavla Vávry

Emoce rozhodně nechybí svatebním fotografiím Pavla Vávry. Tento profesionální svatební fotograf vám však nafotí i zásnuby a svatební přípravy. V jeho portfoliu ovšem najdete i nápadité záběry rodin, dětí i nastávajících maminek. Snímky technicky dokonalé a zároveň s duší. A k tomu ze zajímavých míst a neotřelých úhlů.

Různé lokality i země

Pavel fotografuje v různých lokalitách i zemích. Několik let pracoval v zahraničí, což se pozitivně podepsalo na stylu jeho fotografické práce. Jeho fotky jsou jedním slovem neotřelé a s nápadem. Takové může nafotit i vám.

Publikováno: 27. 08. 2020

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Eva Svobodová