Svatební hostina – radost i složitý hlavolam

S přípravou svatby se pojí téměř nekonečný seznam nutností a povinností a jednou z nich je bezpochyby i občerstvení pro všechny svatebčany. Mnozí z nich jsou vzhůru již od brzkých ranních hodin a jak to tak již bývá, v podobný čas, kdy vstávali, jdou také spát. Každému pochopitelně během takového dne vyhládne. Není ale jednoduché zavděčit se všem hostům a zároveň nezdvojnásobit rozpočet svatby.

Oběd nebo raut?

Všeobecně se ujalo několik způsobů, kterými se lze k organizaci samotné svatby a s ní spojeného hodování přistoupit. Jedním z těch obvyklých bývá jedno velké slavností jídlo – jakmile skončí obřad, můžete se s rodinou a všemi přáteli přesunout do vašeho oblíbeného podniku, kde mezitím personál přichystá svatební oběd. Někdy je dokonce možné samotný ceremoniál a stolování uskutečnit v jednom místě. Druhou možností může být zajištění drobného občerstvení, které je k dispozici během celého dne ve formě rautu. Ideální jsou pro takové příležitosti různé obložené mísy, zákusky, buchty, koláče a podobné laskominy, stejně tak jako řízky nebo třeba chlebíčky. Nabízí se – a často tomu tak je –, že každý z hostů přinese k zakousnutí něco, čím na takový rautový stůl přispěje. Dostatek alkoholických i nealkoholických nápojů je pak samozřejmostí. Jistě není od věci ani spojení obou variant. Každý uzná, že oběd a ještě následný raut v odpoledních hodinách je více než snová kombinace.

Jde to i jinak

Kromě těch nejčastějších řešení ale můžete zvolit i něco méně tradičního, například grilování na zahradě za předpokladu, že je váš pozemek dostatečně prostorný, případně v některé restauraci s venkovními prostory. Kdo by na svatbě nechtěl ochutnat první novomanželi opečený steak? Je ale nad slunce jasné, že právě během vašeho svatebního dne se nejspíše nebudete chtít zabývat obsluhováním hostů nebo neustálým doplňováním pokrmů na rautové stoly. Šikovnou pomocí v takovém případě může být namísto personálu restaurací také profesionální cateringová společnost. V dnešní době již takové firmy dokážou zajistit v podstatě vše z výše uvedeného s jednou velkou výhodou – nejsou vázané na konkrétní na místo. Svatební hostina v parku tak už dávno přestala být pouhou představou.

Publikováno: 30. 07. 2018

Kategorie: Nezařazené

Autor: Eva Svobodová