Když tetování, tak v profesionálním studiu

Vyjádřit své životní postoje můžeme nejen verbálně, případně psaným slovem, ale třeba také tím, jak vypadáme. Naše oblečení a šperky často mluví za nás. Toto ve velké míře platí i o tetování. Na rozdíl od oblečení a šperků je však velmi složité se ho v případě potřeby zbavit.

Dvakrát měř

Zatímco ještě před několika málo dekádami tetování zdobilo víceméně pouze zločince a námořníky, dnes je situace diametrálně odlišná. S nějakou tou kérkou se v současnosti dokonce chlubí i mnozí politici, což bylo ještě relativně nedávno nemyslitelné. Problém tetování spočívá v tom, že nejde odstranit, alespoň ne jednoduše. Na rozdíl od heny se totiž nenachází pouze na vrchních vrstvách pokožky, ale je mnohem hlouběji. K jeho případnému odstranění se tedy musí používat speciální lasery. Jejich použití však není zrovna příjemné, a už vůbec ne levné. Z toho důvodu by si každý zájemce o tetování měl pořádně promyslet, jaký námět si nechá na kůži zvěčnit. Díky tomu alespoň nebude muset za pár let sondovat, kdo a za kolik mu nevyhovující kérku odstraní.

Hygienické podmínky

Jak již bylo naznačeno výše, tetování se nenachází na kůži, nýbrž přímo v ní. Proto je rozumné vybrat si vhodný tetovací salon Praha, kde panují dobré hygienické podmínky. V profesionálním studiu se klient nemusí bát žádné nákazy. Jehly se v tetovacím studiu Praha vždy obměňují podle předepsaných pravidel. Dát přednost profesionálům se vyplatí i z jiného než zdravotního důvodu, a sice kvůli kvalitě samotného tetování. Amatéři totiž nejsou v této disciplíně často příliš kovaní, a ne vždy původní návrhy nakonec odpovídají výsledku. To, že někdo umí hezky kreslit, ještě neznamená, že umí také tetovat.

Vhodná péče

Aby vypadalo tetování dobře nejen bezprostředně po jeho dokončení, ale dlouhodobě, je nezbytné se o něj alespoň prvních pár týdnů starat. Klient by hlavně neměl vystavovat exponované místo slunci, potažmo vodě.

Publikováno: 28. 11. 2022

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Eva Svobodová