3 svatební rekordy, které vám vyrazí dech

Připadá vám, že za svou svatbu utrácíte více, než byste chtěli? Nebojte, určitě se váš účet nevyrovná svatbě šejka Mohammeda bin Zayed Al Nahyan z Abú Zabí. Odreagujte se od svatebního plánování a pobavte se zajímavými kuriozitami ze světa svateb. Nebo snad máte ambice vytvořit vlastní světový rekord?

Největší svatební dort

Americkým cukrářům z kasina a hotelu The Mohegan Sun se v roce 2004 podařilo vytvořit svatební dort, který je zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako největší na světě. Dort měl celkem 7 pater a vážil 6 818 kg. Pracoval na něm kuchař Lynn Mansel spolu s 57 dalšími cukráři. Dohromady by si na něm prý pochutnalo až 59 000 hostů.

Nejdražší svatba na světě

I tento rekord pochází z roku 2004. Tato svatba se konala ve Francii v zámku ve Versailles. Nevěstou byla Vanisha Mittal, dcera indického miliardáře a akcionáře ocelářské skupiny Arcelor Mittal Lakšmího Mittala, a ženichem byl investiční bankéř Amit Bhatia. Celá svatba vyšla na 55 milionů dolarů a přišlo na ni kolem 1 000 hostů. Ačkoliv není zapsána v knize rekordů, ta skutečně nejdražší svatba na světě se konala v roce 1981. Jednalo se o sedmi denní obřad mezi korunním princem Abú Zabí Mohammedem bin Zayed bin Sultan Al Nahyanem a princeznou Salamou. Svatba se konala v stadionu, kde by se vlezlo až 20 000 lidí a stála 100 milionů dolarů i s ohledem na inflaci.

Nejdelší svatební vlečka

Rekord o nejdelší svatební vlečku opět drží Francie od roku 2017. Vlečka držící tento rekord je dlouhá 8 095,40 metrů. Francouzské město Caudry je známé pro svou výrobu krajek a chtělo pro sebe tento rekord získat zpátky poté, co jej poprvé obdrželo v roce 2006. Celkem 15 dobrovolníků strávilo 2 měsíce sešíváním darovaných kusů krajek. Závoje a další svatební doplňky najdete také u DD Models. Extravagantnost v těchto rekordech rozhodně nechybí. I jen číst sumy, které někteří utratili za svou svatbu, zabolí. Pokud chcete naopak co nejvíce ušetřit, podívejte se třeba na svatební šaty ve výprodeji nebo na půjčovnu pánských obleků.

Publikováno: 03. 06. 2021

Kategorie: Inspirace a trendy

Autor: Eva Svobodová