Svatební fotograf musí mít originální nápady

Svatba je pro člověka jeden z nejkrásnějších dnů, a proto je naprosto pochopitelné, že chce mít všechny důležité okamžiky zachycené alespoň na fotografiích. Svatební fotograf má proto velice důležitý úkol - zvěčnit nejen nevěstu a ženicha, ale i celkovou atmosféru u oltáře či na hostině. I když si to možná ani neuvědomujete, svatební fotografování je nesmírně obtížný obor. Sice se najde fotograf na svatbu, který vám udělá několik ne příliš zajímavých snímků za pár stovek, ale s kvalitou rozhodně spokojení nebudete. V první řadě je důležité, aby měl profesionální fotograf pozitivní přístup ke své práci, přestože je náročná.

Jaký úkol má profesionální svatební fotograf?

Každá svatba je originální a unikátní. Focení svateb je neopakovatelné. Novomanželé mají často specifické požadavky, a tak se nejde naučit fotit svatbu jako třeba fotit novorozence. Dále je fotograf omezený časem, protože nevěsta s ženichem nebudou čekat u oltáře hodinu. Polibek trvá pár sekund, první tanec pár minut. Všechny tyto okamžiky však musí svatební fotograf zachytit. Vyžaduje se soustředěnost, odolnost vůči stresu i flexibilita. Fotograf se přizpůsobuje snoubencům, přičemž svatbu není možné přesunout na jiný den. Termíny jsou přesně dané, a proto je od fotografa vyžadována flexibilita.

Koho oslovit?

Svým portfoliem vás zaujme profesionální svatební fotograf Pavel Photography, který se nebrání přijet i na druhou stranu republiky. Fotí v různých lokalitách, ba dokonce i zemích. Dlouhou dobu žil v zahraničí, kde si osvojil i různé techniky, a tím pádem jeho snímky mají ojedinělý nádech. Pracuje se špičkovou technikou a nabízí vysoce kvalitní služby. Vždy se snaží vyhovět požadavkům snoubenců a novomanželů. Podívejte se na webovou stránku https://www.pavelphotography.cz, kde najdete i ukázky fotografií. Uděláte si tak představu o tom, jak Pavel svou práci odvádí.

Publikováno: 10. 07. 2021

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Eva Svobodová