Jaké šaty vybrat na letní a jaké na zimní svatbu?

Byla jste pozvaná na svatbu, ale nevíte co na sebe? Šaty jsou pro dívky a ženy víceméně jasnou volbou, ale jaký typ a střih vybrat? V ideálním případě se pobavte s kamarádkami, nebo přímo nevěstou, jestli se bude nést svatba v určitém konkrétním duchu a jaké oblečení je na ní ideální. Pokud takovou možnost nemáte, pak zkuste alespoň nahlédnout do pozvánky a zjistit, kdy se svatba děje a jestli bude hostina probíhat v běžných denních, nebo spíše večerních hodinách.

Klasická svatba během teplých jarních, nebo letních dnů

Nejoblíbenější termíny pro svatby jsou pozdní jaro a počátek léta, kdy je krásné a poměrně stabilní počasí. Pro takovou letní svatbu bývá dress code většinou umírněnější a dámy mohou bez obav vyrazit i v kratších, barevných šatech. Vždy ale mějte na paměti, že se jedná o společenskou událost a jeden z nejdůležitějších (ne- li zcela nejdůležitější) den v životě novomanželů. Na tuto skutečnost byste měla brát ohledy a oblékat se spíše elegantně a tak, abyste zbytečně nezastiňovala nevěstu. Bílá barva šatů na svatbu je samozřejmě zapovězená- resp. je vyhrazena pouze nevěstě, ale doporučujeme se vyhnout také velmi světlým barvám jako je béžová, slonová kost, nebo velmi světle růžová. Stejně tak nejsou ideální ani velmi výrazné barvy a pestrobarevné vzory, které by na Vás strhávaly až přespříliš pozornosti.

Jaké šaty zvolit na večerní hostinu, případně svatbu v podzimních a zimních měsících

V případě, že bude svatba v podzimních, nebo zimních měsících a stejně tak pro formálnější hostiny během večerních a nočních hodin je vhodné vybrat šaty více společenského rázu. Ideální jsou na takovou svatbu dlouhé společenské šaty tmavších barev, jako je tmavě šedá, tmavě modrá, tmavě červená, vínová, apod. Pokud nechcete trávit delší čas v dlouhých společenských šatech, které jsou často dosti nepohodlné, můžete zvolit například koktejlové šaty vyrobené z krajky, které jsou velmi elegantní a přitom pohodlné, případně můžete vyrazit v kratších společenských šatech s volnou sukní.

Publikováno: 03. 09. 2018

Kategorie: Oblečení a doplňky

Autor: Eva Svobodová

Tagy: jaké šaty na svatbu | svatba na podzim | svatba v zimě