Blíží se dlouho očekávaná veselka? Tipy, jak vybrat to ideální místo na svatbu

id="jak-velkou-svatbu-planujete-a-jaky-je-vas-rozpocet">Jak velkou svatbu plánujete a jaký je váš rozpočet?

Ať už vás láká svatba v Ostravě či kdekoliv jinde, plánovaná velikost svatby a rozpočet hrají opravdu velkou roli. Než začnete vybírat místo, spočítejte si, kolik hostů pravděpodobně dorazí, respektive kolik hostů byste chtěli pozvat. A na základě toho vybírejte prostory odpovídající kapacitou, a to i kdyby došlo k menšímu snížení počtu (ne všichni mohou na svatbu dorazit, pamatujte na to).

Co se týče rozpočtu, mluvíme v tomto případě o velice individuální záležitosti. Každý pár má trochu jiné finanční možnosti, které se následovně promítnou i do výběru svatebního místa.

Na výběru ideálního svatebního místa má vliv i to, jestli se chcete brát venku či vevnitř. Samozřejmě má jistou měrou v tomto směru vliv i aktuální roční období, ale především mluvíme o osobních preferencích.

Zpravidla ti, kteří chtějí jít cestou tradiční čili brát se v kostele, přemísťují se poté do prostor vnitřních. Jestliže jdou cestou méně tradiční, volí venkovní svatební místo, kde se vezmou pod působivým obloukem z čerstvých květin.

Pokud budou hosté z větších vzdáleností, hledat musíte takové místo, poblíž kterého se nachází i patřičné množství ubytovacích zařízení. Některá místa nabízí i pár pokojů, které mohou svatebčané využít, ale ne vždy takové ubytovací kapacity, které potřebujete a které by odpovídaly celkovému počtu hostů.

Publikováno: 31. 03. 2022 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Svatební místa

Autor: Eva Svobodová