Blíží se dlouho očekávaná veselka? Tipy, jak vybrat to ideální místo na svatbu

Svatba je událostí, na kterou se bude pamatovat celý život, a tak je výběr ideálního svatebního místa – plánování na celé týdny. Pro srovnání letní tábory pro děti se nevybírají tak těžko, protože ikdyž máte jisté nároky, tak ale máte jistotu formou počtu dětí, které tam pojedou, tedy nejčastěji 1 nebo 2. Zatímco u svatby při plánování místa hraje rozhodující roli právě i kapacita celého rezortu. Roli hraje nejen cena, ale také osobní preference snoubenců či to, jak daleko či blízko je místo vzdáleno od trvalého bydliště. Faktorů majících vliv na výběr svatební místo je však vícero.

Jak velkou svatbu plánujete a jaký je váš rozpočet?

Ať už vás láká svatba v Ostravě či kdekoliv jinde, plánovaná velikost svatby a rozpočet hrají opravdu velkou roli. Než začnete vybírat místo, spočítejte si, kolik hostů pravděpodobně dorazí, respektive kolik hostů byste chtěli pozvat. A na základě toho vybírejte prostory odpovídající kapacitou, a to i kdyby došlo k menšímu snížení počtu (ne všichni mohou na svatbu dorazit, pamatujte na to). Co se týče rozpočtu, mluvíme v tomto případě o velice individuální záležitosti. Každý pár má trochu jiné finanční možnosti, které se následovně promítnou i do výběru svatebního místa.

Venku nebo vevnitř?

Na výběru ideálního svatebního místa má vliv i to, jestli se chcete brát venku či vevnitř. Samozřejmě má jistou měrou v tomto směru vliv i aktuální roční období, ale především mluvíme o osobních preferencích. Zpravidla ti, kteří chtějí jít cestou tradiční čili brát se v kostele, přemísťují se poté do prostor vnitřních. Jestliže jdou cestou méně tradiční, volí venkovní svatební místo, kde se vezmou pod působivým obloukem z čerstvých květin.

Potřebujete ubytování?

Pokud budou hosté z větších vzdáleností, hledat musíte takové místo, poblíž kterého se nachází i patřičné množství ubytovacích zařízení. Některá místa nabízí i pár pokojů, které mohou svatebčané využít, ale ne vždy takové ubytovací kapacity, které potřebujete a které by odpovídaly celkovému počtu hostů.

Publikováno: 31. 03. 2022 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Svatební místa

Autor: Eva Svobodová