Přemýšlíte, kam na svatební cestu? Vyzkoušejte Bulharsko

V současné době se nabízí spousta atraktivních destinací, kam vyrazit na svatební cestu, přičemž velice oblíbenou zemí v poslední době je Bulharsko. Cesta letadlem trvá necelé dvě hodiny, a tak se během chvíle můžete se svou drahou polovičkou ocitnout na písčité pláži. Objednat si navíc můžete luxusní hotel za vskutku přijatelné ceny, a tak vás líbánky nemusí vyjít na majlant. Do Bulharska se můžete vydat buď automobilem, nebo letecky, přičemž druhá zmíněná varianta je mnohem komfortnější.

Vychutnáte si místní kuchyni

Často se setkáte s tvrzením, že za čistým mořem se jezdí do Chorvatska, za výborným jídlem zase do Bulharska. Vychutnejte si zdejší speciality, které mají exotický nádech. Ochutnáte zeleninové saláty i mleté maso. Rozhodně si nenechejte ujít místní pochoutku, a to uzenky, které si koupíte takřka na každém kroku. Samozřejmě jsou připravena i jídla pro konzervativní turisty, kteří neradi experimentují, takže v jídelníčcích najdete i kuřecí stehna, smažený řízek, bramborový salát a podobně. Dovolená Bulharsko je však víc než jen jídlo.

Kam na líbánky v Bulharsku?

Jestliže si chcete užít svatební cestu co nejvíce, určitě se vyplatí zavítat do ověřených destinací, jako jsou Sluneční pobřeží, Primorsko či Zlaté Písky. Sluneční pobřeží nabízí vskutku kvalitní služby, jejichž kvalita se v posledních letech výrazně zlepšila. Nemusíte jen ležet na plážích, ale udělejte si také romantickou procházku malebnými uličkami starého Nessebaru, které jsou lemovány mnoha cihlovo-kamennými kostely, bazilikami a rotundami. Primorsko zase nabízí průzračné moře, atraktivní ubytování, ale i místa pro milovníky vln, takže si užijete líbánky i trochu aktivně. Širokou pláží a luxusními hotely vás oslní Zlaté Písky. Stačí do vyhledávače zadat Bulharsko dovolená a určitě najdete ideální zájezd i pro vás.

Publikováno: 20. 07. 2019

Kategorie: Svatební cesta

Autor: Eva Svobodová