Otázky týkající se svatebních pozvánek a odpovědi na ně

Jestliže u vás došlo k zasnoubení, prakticky hned na druhý den začínáte s přípravami na svatbu. Jste si moc dobře vědomi toho, že pokud se chcete vzít do roka a do dne, musíte “hýbnout kostrou”. Ta nejlepší místa jsou totiž velice často rezervována opravdu dlouho dopředu. Rezervace místa, kde ke svatbě dojde, je tedy vůbec to první, co uděláte. A až bude jisté, kde se bude svatba konat, kolikátého v měsíci a v kolik, začíná se pracovat na svatebních pozvánkách.

V souvislosti se svatebními pozvánkami si řada lidí pokládá spoustu otázek. Pojďme si na ty nejčastější odpovědět, ať pro nás není tato část příprav takovou záhadou.

Kdy svatební oznámení rozeslat?

Ptáte se, kdy svatební pozvánky rozeslat? Nejlépe uděláte, když svatební oznámení rozešlete zhruba dva, tři měsíce před svatbou. To je ideální doba na rozesílání pozvánek. Obecně ale platí, že s rozesíláním pozvánek se má začínat nejdříve půl roku před svatbou, nejpozději pak měsíc před svatbou.

Tisknout nebo psát?

V souvislosti se svatebními pozvánkami se pojí další otázka, a jestli svatební pozvánky tisknout nebo psát ručně. Modernější varianta je jistě tisknutí, ale mezi námi se najde řada lidí, kteří jsou takzvaně ze staré školy a pozvání si chtějí psát ručně. Psaní pozvánek je rozhodně namáhavější a ne vždy tak hezké. Dnes existuje hromada e-shopů, ve kterých si pozvání je možné sestavit podle svého gusta v motivu, který se vám líbí. Proto proč této možnosti nevyužít?

Posílat nebo předávat svatební pozvánku?

Když už víme, jestli oznámení tisknout nebo psát ručně či kdy s rozesíláním pozvánek začínat, nabízí se další otázka, a sice jestli oznámení psát nebo raději předávat osobně. Daleko lepší je samozřejmě předávání svatebního oznámení. Pokud to však není možné (například ze zdravotních důvodů nebo proto, že jsou pozvaní opravdu velice daleko), můžete využít i služeb České pošty.

Publikováno: 01. 10. 2020

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Eva Svobodová