Jaká svatební výzdoba se hodí na jarní svatbu

Jarní svatba patří mezi nejoblíbenější veselky v roce. Hýří vůní, barvami, veselím. Víte, jaké svatební dekorace vybrat pro jarní svatbu a které barvy se pro tuto příležitost hodí?

Jarní svatba je krásná svatba

Příroda se v tomto období probouzí ze zimního spánku k novému životu. Na stromech se objevují nové listy, louky zaplavují krásné luční kvítí a slunce přidává na denních teplotách. Podívejte se na pět důvodů, proč je jarní svatba tak úžasná!

Svatební výzdoba pro jarní svatbu v pastelových barvách

Kdy jindy volit pastelové barvy, než u svateb konaných v jarních měsících? Klidně můžete vybírat mezi světle žlutou, modrou, mátově zelenou, purpurově růžovou, šeříkovou. Tyto něžné barvy dokonale zapadnou do tónů okolní probouzející se přírody. Inspiraci můžete hledat přímo na jarní louce nebo v ovocném sadu! Mezi další oblíbené jarní barvy patří sytě žlutá, meruňková, hráškově zelená, tmavě zelená a fialová. Všechny tyto odstíny barev se stanou skvělou kombinací nejen do svatební kytice, ale také pro svatební výzdobu. Vyberte si jednu hlavní barvu, kterou můžete dekorovat například běhoun na stůl, mašle na židle, svíčky, květinovou výzdobu nebo třeba barvu jídelního servisu.

Jarní svatba dekorovaná množstvím květin

Jarní svatba má výhodu široké nabídky květin. Touto dobou začíná svatební sezóna, ale také sezóna krásných a velmi oblíbených květin, které se přímo hodí do svatební kytice i na květinovou výzdobu k oltáři. Mezi jarní květiny vhodné na svatbu řadíme: tulipány, narcisy, hyacinty, sedmikrásky, heřmánek, pivoňky, pryskyřník, konvalinky, drobné luční kvítí, šeřík a třešňové květy. Kombinace jarních květin dodá vaší kytici nezaměnitelný vzhled a navíc se bude skvěle hodit s přírodní květinovou výzdobou na zahradě.

Svatební výzdoba v kombinaci s textiliemi a květinami

Po chladné zimě se začíná oteplovat, jarní dny se prodlužují a teplo nabírá na intenzitě. Proto je vhodné vybrat i patřičné textilie pro oživení interiéru, kde se bude svatba odehrávat. Svatební výzdoba pro letní jarní svatbu si žádá například ubrusy z damašku, saténu, či látky batiste. Ozdobit stoly můžete běhouny na stůl ve výrazné barvě, která by měla být dominantní barvou vaší svatby. Doplnit svatební stůl doporučujeme vhodně zvolenými potahy na židle a k nim vybrat stuhy ve stejné barvě, jako je použita na běhounu. Textilie, ať už na stole nebo na židlích, ozvláštněte květinovou výzdobou, stuhami a krajkou. Symbolem jara jsou květiny, které budou také nedílnou součástí vaší svatby. Vyberte vhodné mísy a vázy, do kterých vaše floristka připraví požadované květinové aranžmá. Vybírat můžete z naší pestré nabídky váz, dekoračních mís i svícnů. Všechny naše doplňky z Gregorevent se vzájemně skvěle kombinují! S výběrem svatebních dekorací vám rádi pomohou naši zkušení koordinátoři, kteří také poradí s plánováním svatby.

Publikováno: 06. 03. 2021

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Eva Svobodová