Kolik by měl stát zásnubní prsten? Tři výplaty nejsou pravidlem!

Žádost o ruku je „velká věc“. Muži jsou z ní tak trochu ve stresu, protože tuší, že ženy očekávají moment hodný scén z hollywoodského trháku. A nejde jen o romantiku, podstatnou roli samozřejmě hraje i prsten. Kolik by za něj měl partner utratit? Opravdu ne nutné, aby stál minimálně tři měsíční výplaty?

Budoucnost je důležitější

Pravdou je, že pěkné snubní prsteny nemusí stát majlant. Pokud neřešíte finanční otázku a je vám úplně jednou, že v klenotnictví necháte třeba roční plat, směle do toho. Běžný smrtelník, který více méně otáčí každou korunu, si musí výši investice důkladně promyslet. Tvrzení, že prsten s cenou pod tři platy nestojí za nic, je pouze chytrý marketingový tah. Mnozí muži jsou i tak dodnes přesvědčeni, že tomu tak skutečně je. Než do prstenu vložíte své životní úspory, zvažte, zda se kvůli tomu nedostanete do svízelné finanční situace. Po zásnubách totiž následují další investice. Bude to svatba, a tedy i zásnubní neboli svatební prsteny – no a pak pravděpodobně zařizování společné domácnosti a děti. Všechny tyto položky spolknou spoustu peněz.

Hlavní je utrefit vkus

Je naprosto přirozené, že muž hodlá ženu potěšit krásným šperkem. Mnohem důležitější než cena je ovšem celkový vzhled prstenu. Ale jaký design zvolit, když některé dámy preferují velký kamínek a jiné zase decentní ozdobu? Vnímejte, co vám vaše vyvolená naznačuje a v případě potřeby se spojte s její nejlepší kamarádkou. Určitě vám ráda pomůže s výběrem a zjistí pro vás i optimální velikost.

Rada na závěr zní: Nezapomeňte, že snubní prsten je pro ženu především symbolem lásky. Pravděpodobně se jí bude líbit, i kdyby by ze dřeva. Nicméně diamantem člověk také nic nepokazí!

Publikováno: 01. 02. 2023 / Aktualizováno: 29. 06. 2021

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Eva Svobodová