Svatební podvazek ke svatbě zkrátka patří

Svatební tradice z každé svatby dělají výjimečnou událost v pravém slova smyslu. Víte třeba, jakou roli ve svatebním dni hrají podvazky?  Se svatebním podvazkem je spojena poměrně dlouhá tradice. Jeho hlavním úkolem je přinést novomanželům štěstí. Možností, jak naložit s touto na pohled erotickou ozdůbkou, jež by mimochodem měla být darem od svědkyně, je ovšem mnohem více.

Podvazek je třeba sundat

Jedna ze svatebních tradic velí svatební podvazek ze stehna nevěsty sundat. Tento nelehký úkol má na svých bedrech samozřejmě jedině a pouze ženich. Proč nelehký? Nesmí tak učinit rukama. A to je samozřejmě zdrojem zábavy. Není se co divit, že fotografie z vykonávání této tradice vzbuzují u svatebčanů, ale i u samotných novomanželů úsměv na tváři ještě několik let po svatbě.

Naděje pro svobodné pány

Jakmile je podvazek úspěšně sundaný, pozornost je od toho okamžiku věnována na přítomné svobodné pány. Ti se shromáždí do skupinky a ženich mezi ně podvazek vystřelí do vzduchu. A pak to je podobné jako s chycenou svatební kyticí. Kdo podvazek chytí, do roka a do dne se ožení.

Líbí se vám? Tento krásný podvazek sežnete na svatebnipotreby.cz za pár korun!

Podvazek můžete i vydražit

S podvazkem je ovšem možné naložit i jiným způsobem. Nevěsta si jej může nechat na památku, nebo jej ženich může vydražit – potom podvazek přinese peníze. Jak s nimi novomanželé naloží, je jen na nich.

Bílý, nebo modrý?

Máte-li před sebou svatbu, výběru podvazku věnujte náležitou pozornost. V první řadě se zaměřte na jeho barvu. Velké oblibě se těší svatební podvazky v bílé a modré barvě, která představuje věrnost a čistotu.

Bílý, nebo modrý? Vždy je to tak trochu dilema... | Foto: svatebnipotreby.cz

Podvazek se jménem a stuhou

Víte třeba, že si můžete nechat vyrobit přímo podvazek na míru? Doplněný o stuhu s vytištěnými jmény. Na e-shopu svatebnipotreby.cz jsou svatební podvazky s potiskem schopni vyrobit do 24 hodin (za příplatek). Bez příplatku si na něj počkáte zhruba týden. V tom případě vás vyjde na necelých 230 korun. Tak neváhejte, bez podvazku by to nebylo ono, nemyslíte?

Publikováno: 24. 04. 2019

Kategorie: Oblečení a doplňky

Autor: Eva Svobodová