Svatba na Karlštejně: Splněný sen každé romantičky

Výběr místa pro svatbu a navazující veselku je klíčový – do tvrdí opak, lže si do kapsy. Ale proč si vybrat právě Karlštejn? Inu, romantičtější místo v České republice by jeden pohledal. Pokud vás napadlo, že svůj velký den prožijete na jednom z nejikoničtějších hradů ve střední Evropě, pak je tento článek určený právě pro vás. Mimo jiné se dozvíte, kde v blízkosti Karlštejna najdete neméně romantické ubytování.

Kde svatební obřad na Karlštejně probíhá?

K vykonávání svatebních obřadu na Karlštejně je vymezena Hodovní síň Císařského paláce (nachází se v 1. interiéru prohlídkové trasy). Do obřadní síně se vstupuje směrem nahoru z hlavního nádvoří. Do Hodovní síně se jde přes hradbu. Doporučená kapacita obřadní síně je 60 osob, v praxi se do ní vměstná o něco více svatebčanů. Další možností je uspořádání obřadu v exteriéru mezi Mariánskou a Velkou věží. Zájemci musí se správnou hradu uzavřít nájemní smlouvu.
Svatebčané mohou zaparkovat na tzv. horním parkovišti. Před II. hradní bránu mohou přijet dva vozy. Z bezpečnostních a provozních důvodů je automobilům zakázáno vjíždět a otáčet se na hlavním nádvoří.

V roce 2020 se svatby na Karlštejně nekonají

Z důvodu probíhající rekonstrukce mají zájemci o svatbu na Karlštejně v roce 2020 smůlu.

Skvělou volbou je i Romantický Hotel Mlýn Karlštejn

Svatby na Karlštejně se nekonají jen v rámci hradu. Spousta zájemců nakonec podlehne kouzlu jedinečného Romantického Hotelu Mlýn Karlštejn, který si třikrát po sobě vysloužil prestižní titul „Svatebního místa roku“. Romantický hotel Karlštejn umožňuje vykonání obřadu pod širým nebem ve stavebním altánku u jezu na romantickém ostrově na břehu Berounky. V případě špatného počasí lze využít klimatizovaný salonek Petrarca přímo v hotelu. Personál hotelu má s organizací svateb dlouholeté zkušenosti a zájemcům zajišťuje veškeré doplňkové služby: hudební produkci, květinovou výzdobu, svatební dort, profi focení, ale také specialisty v podobě vypouštění holubic, projížďky na koních nebo jízdy ve svatebním kočáře. Díky úzké spolupráci se Zooparkem Doksy Berousek se mohou novomanželé vyfotit s mláďaty bílých tygrů a lvíčaty. Ubytování v Hotelu Karlštejn je na vysoké úrovni. V objektu se nachází 21 pokojů s celkovou kapacitou 49 osob. Nechybí ani nadstandardně vybavené svatební pokoje HER a HIS. Svatebčané se mohou ubytovat také v nedalekém Penzionu Karlštejn s 9 pokoji a kapacitou 23 lůžek. Napadá vás romantičtější místo pro svatbu? Další informace najdete na stránkách Romantického Hotelu Karlštejn.

Publikováno: 01. 12. 2019

Kategorie: Svatební místa

Autor: Eva Svobodová