Svatební místa

Svatba na jižní Moravě: Magické prostředí Vinařského dvora na faře vás uhrane

Může místo, kde si řeknete své ANO, nějak zásadně ovlivnit manželství? Kdo ví. V každém případě vám ale utkví v paměti a je jen na vás, zda v pozitivním, nebo naopak v nepříliš lichotivém kontextu. A proto vybírejte obezřetně. Ale proč to protahovat, svatba na jižní Moravě je jasnou volbou… téměř pro každého?

Co se vám vybaví v souvislosti s jižní Moravou? Předpokládáme, že vynikající víno. A toho si skutečně užijete víc než dost. Ovšem nejen to. Prostředí jižní Moravy je známé malebnou krajinou a přátelskou atmosférou. Život zde plyne o něco pomaleji a místní jsou vesměs velmi přívětiví. Potřebujete snad další důvody, proč by měla vaše svatba proběhnout právě zde?

Buďme však konkrétní. Svatbu může uspořádat třeba v samotném srdci jižní Moravy. Vinařský dvůr na faře v Ivani je součástí rodinného vinařství Holánek a veselky se zde konají velmi často. Kolektiv vinařství má bohaté zkušenosti a budete-li chtít, postará se o veškeré přípravy. Svatba na klíč je jasnou volbou pro každého, kdo si chce den D užívat a zbytečně se o nic nestarat.

Věrnost si můžete slíbit ve vinicích i v kostele

Svatba jižní Morava je obecný pojem. Kde přesně proběhne obřad? To je samozřejmě na vás. V případě příznivého počasí může vstoupit do svazku manželského třeba pod širým nebem – uprostřed vinic s výhledem na pálavu. Anebo na farské zahradě.

Na své si přijdou také páry, které sní o svatbě v kostele, byť nejsou věřící. Ve zdejším kostele sv. Bartoloměje lze uspořádat také necírkevní obřad.

Veselka ve vinném sklípku

Na svatební veselí se všichni těší nejvíce. K mání jsou venkovní prostory barokní fary, ale také autentický sklípek pod farou. Má kapacitu až 100 osob, s pozvánkami tak nemusíte šetřit. Hosty můžete navnadit degustací nejkvalitnějších vín.

Chcete se o svatbě na jižní Moravě dozvědět více? Bližší informace a fotogalerii plnou nádherných snímků najdete na vinarskydvurnafare.cz.

Tip navíc: Pokud toužíte po svatbě ve městě, ale přitom mimo ruch centra a se skvělým programem, můžete vyzkoušet centrum české barmanské asociace ABZAC.