Nespoutaná, uvolněná, romantická. To je svatba v Boho stylu

Svatba v Boho stylu se bude líbit všem, kteří nemají rádi dodržování přísných pravidel. Vše je dovoleno. Boho styl je jemný, něžný, romantický a trochu rozcuchaný. Perfektně si rozumí s motivy přírody a konáním svatebního obřadu venku. Buďte během svatebního dne uvolnění a užijte si krásný den plný slunce. Plánování svatby v Boho stylu může začít!

Okázalost stranou

Potahy na židle, obrovské mašle z organzy, zrcadla pod nákladnou květinovou vazbou, perličky rozházené po stolech. Nic z toho nemá na svatbě v Boho stylu místo. Vaše svatba se nebude třpytit a blýskat, nebude působit okázale. Boho styl je o uvolnění a o něžné kráse vycházející z přírody. Také je o vás dvou, o tom, co máte rádi, kde se cítíte příjemně a přirozeně. Tip pro plánování svatby: Svatba v Boho stylu by se měla konat nejlépe venku. Pokud se obáváte deště, volte prostředí statků, srubů nebo stodol, kde máte zázemí pro špatné počasí. Interiér by měl mít rustikální prvky.

Vyzdobte místo v Boho stylu

I Boho styl má svá drobná pravidla. Neměl by být uhlazený, neměl by na sebe strhávat příliš pozornosti. V dekoracích by měly být použity přírodní materiály a předměty z volné přírody. Na stolech mají místo divoké kytičky z lučních květů, odřezky kůry, dřevěné tácky. Stoly mohou zůstat bez ubrusů. Romantickou atmosféru vám pomohou vykouzlit svícny. Mohou být jednoduché. Zavařovací sklenici stačí naplnit hezkými kamínky a umístit svíčku. Okolo sklenice můžete uvázat mašli z pytloviny, krajky nebo tenké stuhy. Nejvíce by měla být zastoupena hnědá a zelená barva. Do dekorací můžete zahrnout i předměty, které naleznete u babiček ve stodolách nebo na půdě. Tip pro plánování svatby: Většinu dekorací si s trochou citu a šikovnosti můžete vyrobit sami. Budou přesně podle vašich představ a s minimálními náklady na pořízení.

Šaty pro nevěstu a ženicha

Žádná škrtící šněrovačka, žádná sukně držící na několika kruzích, ve které nemůžete tancovat. Nevěsta by měla připomínat lesní vílu. Hezky vypadají volnější splývavé šaty nebo šaty s krajkovým vrškem. Vůbec se nebojte odhalit záda, pozor však na příliš vyzývavý výstřih. Dovoleny jsou i krátké šaty nebo šaty ve světlých pastelových barvách. Celek by měl působit jemně. Ženich může bez obav odložit oblek, natáhnout obyčejné plátěné kalhoty, košili s rozhalenkou může doplnit jednoduchým sakem. Příjemnou částí je možnost vzít si k oblečení pohodlnou obuv. Zvolte sandály, mokasíny nebo můžete přijít bosky. Tip pro plánování svatby: Co se bude nevěstě na svatbě v Boho stylu líbit nejvíce? To, že může odhodit boty na vysokém podpatku! Kolik znáte nevěst, které vydržely v lodičkách celý den a celou noc a ani jednou je nevyzuly? Pro jistotu choďte v botách na svatbu už několik týdnů předem.

Přirozená krása

Kde má místo Boho styl, má místo přirozenost. Svatební kytice by neměla být pevně svázaná do jasně ohraničeného tvaru. Sluší jí směs více květin, klidně i těch, které volně rostou na louce. Jakmile budete přemýšlet nad líčením a účesem, držte se osvědčeného pravidla, že méně je více. Líčení by mělo být nenápadné, jen podtrhnout přirozenou krásu. Nepoužívejte jasný odstín rtěnky ani to nepřehánějte se zdravíčky na tvářích. V žádném případě si nenechávejte umělé barevné nehty. Při volbě účesu se pusťte do čehokoliv, co není uhlazené. Žádný drdol ani jiné vlasové stavby s použitím dvou lahviček laku. Vlasy můžete nechat rozpuštěné, do nich vplést živou květinu. Pokud chcete vlasy svázat, tak do volného culíku s několika splývavými prameny. Závoje se nemusíte vzdávat, ale lépe působí ten, který není přes obličej a je jen uchycený vzadu ve vlasech. Krásně vypadá i věneček z kytek nebo různé jemné květinové čelenky. Ženich by se měl při česání zříci gelu a klidně může pár dní před svatbou odložit žiletku do skříně. Tip pro plánování svatby: Co nejdříve sdělte pozvaným hostům, že se bude konat svatba v Boho stylu. I oni rádi vymění svazující obleky a upjaté kostýmky za něco v čem jim nebude horko a budou se cítit příjemně po celý den.

Nejdůležitější nakonec

Boho styl se mimo jiné vyznačuje i svobodou a nespoutaností. Pokud vám něco dělá radost nebo to chcete mít ve svatební den na místě, jen do toho! Takto významný den si zaslouží aby se odehrál tak, jak jste si vysnili.

Publikováno: 22. 01. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Příprava svatby

Autor: Eva Svobodová