Naplánujte nezapomenutelnou svatební hostinu podle svých představ

Naplánovat svatební hostinu je jednou z nejdůležitějších částí příprav na váš velký den. Díky správně zorganizované hostině se můžou hosté lépe bavit a zároveň si vy budete moci užít svůj den bez zbytečného stresu. Tady je pár tipů jak na to.

1. Výběr místa

Prvním krokem je, jak jinak než výběr správného místa. Promyslete kolik budete potřebovat prostoru vzhledem k počtu hostů, jeho dostupnost a možnosti dekorace. Místo by mělo být snadno přístupné pro všechny hosty a měl by tam být dostatek místa pro tancování, stolování a další aktivity.

2. Menu, které osloví všechny

Vybrat správné menu může být zapeklitý oříšek. Zejména pokud májí hosté různé dietní omezení. Je nasnadě kombinovat tradiční a moderní jídla, která potěší chuťové buňky všech svatebčanů. Nezapomeňte na vegetariánské, veganské a bezlepková jídla.

3. Osvědčený catering

Najměte si profesionální cateringovou službu, která má zkušenosti se svatebními hostinami. Kvalitní catering zajistí, že jídlo bude chutné, krásně vypadat, podávané včas a hlavně teplé. Nezapomeňte si předem domluvit ochutnávku jídel.

4. Svatební dort a sladký bar

Svatební dort je tradičním vrcholem hostiny, ale nezapomeňte ani na sladký bar plný různých dezertů, které osladí den nejen vám, ale i hostům. Můžete zahrnovat cupcaky, makronky, čokoládové fontány, ovoce a další dobroty.

5. Krabička na svatební přání

Na viditelné místo umístěte krabičku na svatební přání, kde mohou hosté zanechat svá přání a vzkazy. Taková drobnost nejenže vypadá elegantně, ale také vám usnadní vybírání jednotlivých přání.

7. Hudba a zábava

Hudba je srdcem každé hostiny. Najměte si zkušeného DJ nebo kapelu, která zahraje vaši oblíbenou hudbu a zajistí, že parket nebude nikdy prázdný.

10. Fotograf a kameraman

Najměte si profesionálního fotografa a kameramana, kteří zachytí všechny důležité chvíle, abyste si je mohli po obřadu, nebo klidně i za 10 let, znovu přehrát a připomenout. Kvalitní fotografie a video jsou investicí, za kterou budete vděční po celý život.

Plánování svatební hostiny je víc než jen výběr jídla, i když je důležité. Musíte naplánovat a doladit celou řadu drobných detailů, ale se seznamem a našimi tipy se vám podaří vytvořit nezapomenutelnou atmosféru, kterou si vy i vaši hosté budete pamatovat navždy. A nezapomeňte během hostiny otevřít krabičku na svatební přání a přečíst všechny krásné přání do vašeho společného startu.

Publikováno: 06. 07. 2024

Kategorie: Příprava svatby

Autor: Ester Štulíková