Jaké si vybrat snubní prsteny?

Snubní prstýnky jsou dávným symbolem manželského svazku, tato tradice je považována za jednu z nejčastější a dodnes používanou svatební specifikou. Poradíme vám skvělé triky, které vám mohou pomoci při výběru daných zásnubních prstýnků. Berte v potaz, že právě zásnubní prstýnky patří mezi skupinu prstýnků, které budete nosit za svůj život co možná nejčastěji, proto byste výběr a následný nákup kroužků neměli v žádné případě uspěchat, ba právě naopak. Nechejte si dostatek času na rozmyšlenou a až si budete 100 % jisti, dejte souhlas se koupi.

Cena je rozhodující faktor

První co byste měli s drahou polovičkou probrat, je pořizovací cena daných snubních prstýnků. Velmi atraktivní jsou především briliantové šperky - ale v jejich případě je třeba počítat s vysokou pořizovací cenou. Výslednou cenovou hladinu prstýnků nejvíce ovlivňuje cena a velikost či šířka svatebních prstýnků. Dále se peníze rychle rozkutálejí za zdobení nebo netradiční úpravy.

Zaostřeno na materiál

Nevíte, pro jaký materiál se rozhodnout? Ujasněte si následující fakta. Pokud víte, že budete nosit prstýnky denně, pak se vám daleko více vyplatí provedení ze zlata. Vybírat můžete mezi zlatem bílým, žlutým, růžovým anebo kombinaci výše uvedených, která se hodí pro ty, kteří rádi nosí vše a nechtějí se vzdát např. žlutého nebo bílého podtypy zlata. V případě, že prstýnky vytáhnete z krabičky jen párkrát do roka, vsaďte na stříbrné provedení.

Je libo kamínek či jiné zdobení?

Především ženy jistě uvítají, když se na snubním prstýnku objeví blyštivé zdobení. Skromné zdobení se obvykle uskutečňuje s kamínkem briliantu, naopak pro bohaté zdobení se - z úsporných důvodů - preferují zirkony. Ale jak zaznělo výše, konečné rozhodnutí je otázkou rozpočtu. Stejně jako zásnubní prsteny s briliantem jsou i ty snubní atraktivní volbou. Mnoho páru si také přeje vyrytí jména svého partnera a datum svatby. Dalším rozhodujícím faktorem je také samotný styl, design a provedení daného prstenu. Pamatujte na to, že prsteny budete nosit každý den, proto by vás vzhled prstýnku neměl příliš brzo omrzet. Vybírejte si také styl prstýnku podle vašeho způsobu oblékaní, dle vašeho osobního stylu a šarmu.

Publikováno: 10. 03. 2021

Kategorie: Příprava svatby | Rady a tipy

Autor: Eva Svobodová