Jak správně vybrat svatební kytici?

Svatební kytice sice na seznamu úkolů, které musí budoucí novomanželé zařídit, nepatří k nejdůležitějším prioritám, ale přesto jde o velmi významný detail. Bez ní by nevěstin outfit nebyl úplný a je to právě ona, jež dotváří celkový dojem. Ale abychom to zbytečně nerozmazávali – raději vám prozradíme, čím se řídit při jejím výběru. Protože nejkrásnější nevěsta si zaslouží nejlepší svatební kytici na světě!

Kdo svatební kytici vybírá?

Podle staré české pověry by měl kytici vybírat ženich. V dnešní době se od této tradice upouští a ženich ji pouze vyzvedává. Důvod je prostý – drtivá většina mužů nemá ani tušení, jak bohatý svět flóry je. Takže pokud vyberete svatební kytici  vy a svého nastávajícího ji necháte jen vyzvednout, určitě neuděláte chybu. Ba naopak.

Roli hrají tvar, barva i roční období

Je dobré, aby svatební kytice tvarem a druhem korespondovala se střihem svatebních šatů a postavou nevěsty. Květy by měly barevně ladit s barvou šatů a odstínem pleti – zatímco světlejším typů více sluší jemnější květiny, pro ženy tmavší pleti je vhodná spíše výrazná kytice. Co se týče skladby květin, sezónní jsou vždy lepší, protože vychází levněji a lépe zapadají do prostředí. Zkušení floristé a floristky moc dobře vědí, že je vhodné přihlížet i k materiálu šatů. S jemnější látkou si rozumí křehké odrůdy, s hrubší látkou ladí luční a domácí květiny. A pozor – neméně důležitá je povaha nevěsty. Kovaný profesionál uváže pro něžnou, mírnou nevěstu jinou kytici než pro ženu, která je živočišná a takříkajíc „od rány“.

Nemáte čas? Vyberte si svatební kytici online

Přestože se svatba plánuje v předstihu, ženich s nevěstou se obvykle dostanou do skluzu. Je to i váš případ? Pak se vám bude hodit tip na skvělou službu. Rozvoz květin FLEUROP.cz je jako stvořený pro každého, kdo nechce ztrácet čas a zároveň potřebuje při výběru svatební kytice odbornou asistenci.

Publikováno: 04. 09. 2019

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Eva Svobodová