Jak navrhnout a vyrobit svatební oznámení?

Bez svatebního oznámení se snad svatba ani nemůže konat. Jeho výroba je nedílnou součástí příprav a rozhodně není moudré ji odkládat na poslední chvíli. V tomto článku se dočtete vše podstatné, co byste o něm měli vědět.

Za kým zajít osobně a komu rozeslat svatební oznámení?

Svatební oznámení informuje o chystané svatbě a měla by být rozeslána v dostatečném předstihu – alespoň dva měsíce před svatbou. Samozřejmě s výjimkou „hurá akce“, kdy se budoucí novomanželé rozhodnout pro obřad ze dne na den. Velmi oblíbené (především v zahraničí) je tzv. save the date neboli ulož datum. Kartička se posílá i tři čtvrtě roku před obřadem a obsahuje oznámení o termínu chystané svatby, ovšem bez konkrétních informací. Hosté si dopředu udělají čas a následně jim prostřednictvím svatebního oznámení upřesníte místo a čas konání. Svatební oznámení by měli obdržet všichni lidé, které chcete na obřad a hostinu pozvat. Ostatním můžete rozeslat oznámení až po svatbě. Rodiče a případně i prarodiče informujte osobně.

Jak by mělo svatební oznámení vypadat?

Podoba svatebního oznámení je vesměs na vás. Můžete se držet zažitých zvyklostí, nebo popustit uzdu fantazii a vytvořit jedinečnou kartičku, která svatebčanům na dlouho uvízne v paměti. V každém případě dbejte na to, aby obsahovala důležité informace – jména snoubenců, datum a čas konání obřadu, druh obřadu (církevní, občanský) a případně doporučený dresscode.

Svatební oznámení, které rozhodně neurazí. | Foto: vyhodnytisk.cz

Ušetřete čas i peníze

Možností, jak vyrobit svatební oznámení, je celá řada. Kartičky můžete vytvořit ručně, ale také se obrátit na profesionálního grafika. Anebo udělat kompromis v podobě předpřipravených šablon. Svatební tiskoviny jsou stylové, elegantní a obsahují všechny důležité informace. Pokud neradi tvoříte, ušetříte spoustu času. A také peněz, které byste dali za grafické služby.

Potřebujete tisk svatebního oznámení rychle?

Necháte-li tisk svatebního oznámení na poslední chvíli, bude se vám hodit expresní realizace do 24 hodin, kterou nabízí www.vyhodnytisk.cz. Potvrzuje, že i nejlevnější svatební oznámení může vypadat skvěle.

Publikováno: 15. 03. 2020

Kategorie: Příprava svatby

Autor: Eva Svobodová