Víno: Proč si každý den dopřát sklenku?

Víno je jeden z nápojů, který máme prakticky pořád po ruce, ať už pro návštěvu, tak jako záchranu po dlouhém a náročném dni v práci. Je také známý fakt, že sklenka vína denně zlepší také vaše zdraví. Samozřejmě v umírněné formě, a opravdu jenom jedna sklenka. Proč pít víno?

Po víně se hubne!

Lidé, kteří denně konzumují malou skleničku vína, mají nižší tělesnou hmotnost a méně břišního tuku než ti, kteří si jej dopřávají pouze příležitostně. Víno totiž povzbuzuje vaše tělo ke spalování dalších kalorií až 90 minut poté, co vypijete skleničku.

Víno je dobré na srdce

Červené víno je odjakživa považováno zaelixír pro zdraví srdce. Antioxidanty v něm obsažené pomáhají předcházet kardiovaskulárním onemocněním, infarktu a chrání tepny před jejich poškozením. Pokud tedy tápete, co darovat svému známému k jubileu, víno k 50. narozeninám je skvělá volba nejenom proto, že mu udělá radost, ale také darujete něco pro jeho zdraví.

Silné kosti

Je známo, že na zdraví kostí je dobré pít mléko. Ale pozor! Bylo prokázáno, že pokud si dáte každý den malou sklenku vína, budete mít vyšší hustotu kostních minerálů. Pokud chcete opravdu kvalitní lahev, rozhodně byste se měli zaměřit na archivní víno.

1 sklenka červeného vína = 1 hodina v posilovně?

Samozřejmě, víno vám nezaručí svaly jako z plakátu, nicméně vědci tvrdí, že resveratrol, sloučenina obsažená v červeném víně, může zvýšit srdeční tep a posílit výkonnost svalů. Nemůžete si ale myslet, že čím více vína vypijete, tím více budete ve formě. Opět se bavíme pouze o jedné sklence vína.

Po víně jste jednoduše šťastní

Nejenom fyzické zdraví, ale i naše psychika je spokojená, když si dáme sklenku vína. Tělo se uvolní, vaše mysl se zklidní a vy se budete cítit spokojenější. Můžete tak předcházet depresím a stavům úzkosti. Jaké víno pijete nejraději?

Publikováno: 27. 07. 2022

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Eva Svobodová