Nezapomenutelná svatba? Poradíme vám, jak vyniknout!

Každý si přeje, aby jeho svatba byla ta nejoriginálnější, nejlepší, nejnezapomenutelnější. V tento velký den D je tak dovoleno skoro všechno, aniž by to bylo považováno za moc marnivé, moc nóbl, moc přepychové. Snadněji si můžeme obhájit i věci, které by jinak neprošly. Co je tedy letos tzv. In?

Originální datum

Snoubenci stále častěji chtějí uzavřít manželství ve výjimečných dnech, oblíbené termíny 9. 9. nebo 10. 10. tak bývají rezervovány dlouho dopředu. A že nevyjdou zrovna na sobotu? To nikomu příliš nevadí, v poslední době je totiž moderní i svatba v pátek, ve čtvrtek nebo klidně v pondělí. Pokud o všedních dnech uvažujete i vy, předem se ujistěte, že pozvaní hosté s nimi nebudou mít problém a budou si moci vzít volno z práce.

Netradiční výzdoba

Snažte se zaujmout originální svatební výzdobou, klidně ji můžete pojmout i hodně velkolepě. V případě doplňků a dekorací se meze prakticky nekladou. Krásně vypadají přírodní kousky, jako šišky, větvičky nebo třeba mech. Nezapomeňte ani na květiny, které dovedou vytvořit ten správný ohromující efekt, ozdobit s nimi můžete nejen stoly, ale třeba i fotokoutek. Volte ty velké, ideálně v pestrých barvách a proložte je bílými květy.

Nevšední menu

Mění se i menu, zapomeňte proto na klasiku v podobě šunkové rolky a svíčkové se šesti. Hostina by měla odrážet sezonní suroviny a zároveň respektovat rozdílné stravovací návyky pozvaných, především pak vegetariánů a veganů, kterých neustále přibývá. Alternativní a zdravá jídla rádi ochutnají i zarytí jedlíci masa. Nechte připravit třeba zeleninové špízy, guláš z hlívy ústřičné či špenátové lasagne a uvidíte, že se po nich jen zapráší.

Výjimečné šaty

Výjimečný musí být i oděv, ve kterém nevěsta vykročí k oltáři. Většinou má jasnou představu, jak by měl vypadat, a tak si nechává zhotovit šaty na míru. Co se týká trendů, pak „frčí“ především svatební šaty zdobené květinami, které vám dodají křehkost a jemnost. Na své si ale přijdou jak milovnice romantiky, tak i nevěsty preferující rafinovanost. Svatební šaty klidně mohou být i krátké nebo mít odhalená ramena, spadlé rukávy, hluboký dekolt nebo výstřih na zádech. Velice svůdně a žensky pak působí šaty průsvitné, krajkové či zdobené jemným peřím. Záleží tak jen na vás, jestli se proměníte v něžnou vílu nebo smyslnou femme fatale!

Publikováno: 10. 10. 2020

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Eva Svobodová