Na co si dát pozor, aby svatební hostina proběhla na jedničku?

Počítejte s tím, že příprava svatby je vždy náročná. Zejména pak v případě, máte-li v plánu velkou událost, na kterou zvete hodně hostů. Aby vše proběhlo přesně podle vašich představ, budete se muset těžké výzvě postavit čelem a zvládnout ji na jedničku s hvězdičkou. Svatba není jen obřad a veselí, znamená chození po úřadech, rozesílání pozvánek, výběr šatů a prstýnků a v neposlední řadě organizaci svatební hostiny, na které svůj sňatek řádně oslavíte společně s rodinou a přáteli. Jste z toho nervózní? Nebuďte a vezměte si k srdci následující rady. Budete přesně vědět, na co si dát pozor.

Místo: Vítězí ten, kdo je nejrychlejší

Najít vhodné místo ke konání svatební hostiny není nic jednoduchého. Prostor musí být dostatečně velký, respektive adekvátní k počtu hostů. Zároveň vám musí vyhovovat po estetické stránce. Místo by mělo být cenově dostupné a nabízet kvalitní služby. Ta nejlepší bývají obsazena s dlouhým předstihem, proto na nic nečekejte a rezervujte si termín hned, když místo s velkým M objevíte.

Rozmanitá nabídka jídla potěší i nejmlsnější jazyky

Vyhovět ve volbě jídla úplně všem hostům je prakticky nemožné, většině však můžete. Určitě byste měla zohlednit bezlepkovou, bezlaktózovou a veganskou dietu a nabídnout vhodnou alternativu svatebního menu. Raut by měl obsahovat rozmanitou nabídku jídel, aby si každý přišel na své.

Zasedací pořádek

Předejděte zmatkům tím, že vytvořte hostům zasedací pořádek. Aby každý věděl, kam si má sednout, připravte si svatební jmenovky. Hosté si je nakonec mohou odnést domů jako milou připomínku na váš jedinečný svatební den.

Vyzdobte si sál podle svého gusta

Samozřejmě si můžete objednat službu výzdoby sálu, ale když se do toho pustíte sama, ušetříte, a navíc vyberete svatební dekorace přesně podle svého gusta. Nejen je ale i další drobnosti na party a pořádnou zábavu najdete na e-shopu Olo.cz.

Publikováno: 21. 10. 2019

Kategorie: Příprava svatby

Autor: Eva Svobodová