Příprava svatby

Svatební dort by měl být symbolem svatební hostiny!

Právě svatební dort je na svatební hostině vystaven všem svatebčanům přímo na očích, z tohoto důvodu by měl také více než dobře vypadat. Svatební dort se podává po obědě jako zákusek, známým rituálem je také fakt, že dort krájí společně novomanželé. S krájením svatebního symbolu se také pojí známá pověra, ten kdo z manželů uchopí nůž nahoře, bude také mít zásadní slovo v celém svazku manželském.

Kolik dortů je potřeba?

Vícepatrové dorty se vytvářejí především pro novomanžele, po té by měl následovat dort pro maminku jako poděkování za úžasnou dcera a syna. Vše je závislé především na velikosti svatby a počtu hostů. Často se na stolech objevují dorty, jež prezentují zálibu jednoho z páru pro danou činnost či aktivitu.

Svatební dorty jsou v mnoha případech vytvořeny ze tří a více pater. Pokud si přejete dort vícepatrový, doporučuje se jednotlivé patra umístit na speciálních podstavcích, které vám zaručí, že se vám dort nerozpadne a zůstane až do konce v naprostém pořádku a bezvadném stavu. Každé patro může být také sestaveno z různých surovin a tedy příchutí. Na výběr se vám naskytne opravdu pestrá škála a záleží jen na vaší chuti. Samotný charakter dortu by měl samozřejmě také kopírovat styl svatby a měl by ladit s květinovou či jinou výzdobou místnosti.

Ozdoba aneb co se používá?

Zajímá vás mezi jakými ozdobami se můžete rozhodnout? My vám to prozradíme. I v dnešní době jsou stále populární postavičky ženicha a nevěsty, ale ne vždy se hodí k výslednému vzhledu sladké laskominy. Ženy jistě rády vsadí na ozdobu formou živých květin, stříbrných perliček, látkových předmětů nebo různorodých marcipánových tvarů a symbolů.